Naše vajíčka

Vejce z dobrého chovu

Na některých výrobcích značky Hellmann's můžete najít ikonu „VEJCE Z DOBRÉHO CHOVU“. Vejce z dobrého chovu pochází od slepic, které jsou chovány v halách nebo ve volném výběhu. Vejce jsou jednou ze základních surovin pro výrobky značky Hellmann's, která klade důraz na kvalitní ingredience, jež musí být poctivé a skutečné.

Chov v klecích

Většina slepic v Evropě je chována v tzv. bateriových klecích. Slepice v nich žijí ve stísněných podmínkách, prožijí v nich celý svůj přibližně jednoletý život, klece jim nezajišťují podmínky k jejich přirozenému chování, nemají možnost pohybu a nemohou ani roztáhnout křídla. Tento způsob chovu je nejlevnější, nejvíce rozšířený, ale v žádném případě nerespektuje podmínky pro welfare (životní pohodu) zvířat, naprosto totiž opomíjí přirozené potřeby slepic. Tento způsob chovu je od roku 2012 zakázán Evropskou unií.

Chov v halách nebo s volným výběhem

V těchto systémech mají slepice možnost volného pohybu v hale nebo ve výběhu. Na podlaze v halách je podestýlka, slepice mohou stát na hřadech a snášet vejce do hnízd. Venku slepice mohou klovat v zemi, popelit se, což jsou činnosti, které představují pro slepici většinu jejího přirozeného chování.

Slepice, stejně tak jako jiná zvířata, jsou živí tvorové, kteří cítí bolest, strach nebo stres. Značka Hellmann‘s tak svým rozhodnutím zpracovávat vejce z halového či volného chovu pomáhá ke zlepšení životních podmínek slepic.

Související Články

 

Hellmann's CZ | Články

Příběh Bramborového salátu

Read more »
Hellmann's CZ | Články

Delikátní řada

Read more »
Hellmann's CZ | Články

Nejoblíbenější majonéza

Read more »